Jdi na obsah Jdi na menu
 


Města

12. 4. 2008

Mesta wow

WoW - hlavní městaNavíc k malým městečkům, pevnostem a základnám je ve světě Azerothu 6 hlavních měst. Každé z hlavních měst představuje hlavní město a střed pro rasy, které je obývají. Všechna města jsou radikálně rozdílná jak v myšlence, tak ve vzhledu. Více než jen shromáždění budov s okolo postávajícími NPC, budou města sloužit jako místa pro dobrodružství, nakupování, trénink, pro společenský život a pro mnoho dalšího.

Nejdůležitější prvky měst:
  • Mnoho úkolů k nalezení - Některé úkoly mohou být splněny ve městě, zatímco jiné vás pošlou do vnějšího světa. Menší úkoly vyžadují asistenci místních majitelů obchodů nebo práci na upevnění kraje okolo měst. Složitější úkoly mohou vyžadovat politickou zradu, nebo dokonce potlačit povstání. Mnoho z vašeho času může být stráveno shromažďováním zvrácených pověstí, které jsou v hlavních městech každé rasy.
  • Bankovnictví - Banky poskytují místo pro uskladnění těžce vydělaných relikvií a poklady, které získáváte během vašich dobrodružství ve World of Warcraft. Každé město zahrnuje bankovní centrum, které je spojeno s mnoha jinými bankami po celém světě, takže nikdy nebudete příliš daleko od svých cenností.
  • Spousty nakupování - města překypují obchodníky a obchody, které vyhoví každé vaší potřebě. Prodejci zbraní, zbrojmistři, alchymisti a mistři tréninku-tito jsou pouze někteří z mnoha obchodníků, s kterými se setkáte za opevněnými zdmi každého města.
  • Bojové oblasti pro souboje Hráč proti Hráči - Hráči žízniví po troše přátelské soutěže mohou vyzkoušet jejich meče a kouzla na druhých v bojových arenaách ve městech. Znáte lepší způsob si vybrušovat schopnosti, než proti opravdovému hráči?
  • Potkejte slavné a mocné lidi - Města jsou také domovem některým ze slavnějších postav světa Azerothu. Například hráč, který má blízko k Warcraftu, snadno rozpozná Taurského náčelníka, Cairna Bloodhoofa, kterého můžete najít předsedat taurskému městu Thunder Bluff.
  • Dopravní centra - Díky jejich snadné přístupnosti, města slouží také jako hlavní dopravní centra. Jakmile jste lokalizovali příslušného obchodníka v každém městě a na různých základnách v regionu, budete schopni cestovat z měst na zádech okřídlených zvířat jako Gryfoni a Větrní Jezdci, samozřejmě za malý peníz. Mezikontinentální doprava, třeba jako na palubě vzducholodi, je také dostupná v okolí některých měst.
  • Hostince - Probírejte a oslavujte svá vítězství s vašimi hospodskými kamarády! Nebo, odpočívejte s přáteli nad džbánkem piva. Hostince jsou také skvělým místem k nalezení lidí hledajících práci.
  • Dobrodružné oblasti - Přes všechny užitkové účely měst v nich je stále hodně zrádných míst, v jejich temnějších, stísněných čtvrtích. Prozkoumáváním těchto oblastí můžete snadno přijít k dávno ztraceným rodinným katakombám, starodávným kanálům, nebo možná i tajnou společnost založenou na rozdmýchávání tajemna zlomyslných sil.
  • Ústředí tříd (Postavy) - mnoho z povahových tříd si udělalo základny operací ve městech. Tyto ústřední lokace jsou dobrým místem pro trénink vaší povahy a příležitostně vyzvedávat nové úkoly a mise.
  • Tematické čtvrti - Města jsou rozdělena na sekce, které jsou založeny na NPC, budovách a obhcodech, ketré jsou v těchto sekcích. Například, ve Stormwindu mohou hráči najít Mágovu Čtvrť, Obchodní Čtvrť, Čtvrť Válečníků, Náboženská Čtvrť a mnoho dalších. Každá Čtvrť je rozdílná od jiných, takže po troše průzkumu budete vědět, ve které čtvrti jste jen podle pohledu na vaše okolí.
Stormwind
Město Stormwind stojí jako poslední bašta Lidské moci v Azerothu. Znovupostaveno po Druhé Válce, Stormwind je zázrak Lidského designu a inženýrství. Stormwindské stráže udržují za zdmi města mír, zatímco mladý král, Anduin Wrynn, vládne ze své mohutné věže. Čtvrť Bazaar se hemží obchodem z celého kontinentu a v ulicích Starého Města můžete potkat toulající se Válečníky všeho druhu. Na severu neovlivněn pleněním Pohromy, Stormwind stále čelí svým nebzpečím, jak zvenku, tak zevnitř. Obyvatelé města:
Lidé

Nachází se v:Elwynn Forest
Ironforge
Zatímco mnoho Trpasličích měst padlo během Druhé Války, mohutné město Ironforge nebylo nikdy narušeno invazní Hordou. zázrak umění Trpaslíků tvarovat skály a kámen, Ironforge byl postaven v samotném srdci hory: rozsáhlé město obchodníků, průzkumníků, horníků a Válečníků. Přestože byla Aliance oslabena nedávnými událostmi, Trpaslíci z ironforge, vedeni králem Magni Bronzbeardem, vytvářejí novou budoucnost světa. Obyvatelé města:
Trpaslíci, Gnomové

Nachází se v:Dun Moroghu
Darnassus
Vysoko ve větvích velkého stromu Teldrassil, leží krásné město Daranssus, nové útočiště samotářských Temných Elfů. Druidi, Lovkyně, stejně jako Váelčníci si udělali domov v řadách dřevěných boudách a jemně pěstovaných hájích. Chrám Měsíc se nad stromy zvedá jako zářící maják, obklopen kolonádní Síňí Spravedlnosti, kde se ostražití strážci shromažďují, aby chránili kraj. Pod vládou vysoké kněžky, Tyrande Whisperwindeovou, stojí Darnassus jako tichý pomník všemu, co je Temným elfům svaté. Město v souladu se spěchem a proudem přírody, Darnassus byl postaven na březích velkého jezera, s elegantními mosty klenoucími se nad jeho čistými vodami. Jinde padající listy pokrývají měkké městské cesty. Obyvatelé města:
Temní Elfové

Nachází se v:Teldrassil
Orgrimmar
Pojmenován na památku legendárního Orgrima Doomhammera, Orgrimmar byl založen, aby se stal hlavním městem nové domoviny Orků. Postaven v obrovském, větrném kaňonu v drsné zemi Durotar, stojí Orgrimmar jako jeden z největších Válečnických měst na světě. Za ohromnými zdmi Orgrimmaru sdílejí staří šamani jejich vědomosti s nejnovější generací vůdců Hordy, zatímco Válečníci zápasí v gladiátorské aréně, aby si zdokonalili jejich schopnosti a připravili se na zkoušky, které na ně čekají v této nebezpečné zemi. Obyvatelé města:
Orkové, Trollové

Nachází se v:Durotaru
Thunder Bluff
Velké město Thunder Bluff leží na vrcholu řady stolových hor, z kterých je vyhlídka na travnatý kraj Mulgore. Kdysi kočovní Tauři nedávno založili město, jako centrum pro obchodní karavany, cestující obchodníky a řemeslníky všeho druhu. Hrdé město je také útočištěm pro statečné Lovce, kteří stopují svou kořist na planinách Mulgoru a okolí. Dlouhé provazové mosty se klenou nad roklemi mezi stolovými horami, na vrcholech se stany, barevně pomalovanými totemy a spirit lodgi. Mocný náčelník, Cairne Bloodhoof, dohlíží na hemžící se město, zajišťujíc, že sjednocené Taurské kmeny žijí v míru a bezpečí. Obyvatelé města:
Tauři

Nachází se v:Mulgoru
The Undercity
Hluboko pod rozvalinami hlavního města Lordaeronu, byli královské kobky změněny na baštu zla a nemrtvých. Atrhasem původně zamýšlené, jako základna moci Pohromy, nadějné "Undercity" bylo opuštěno, když byl Arthas povolán k pomoci králi Lichů do vzdáleného Northrendu. V Arthasově nepřítomnosti přivedla Temná Dáma, Sylvanas Windrunner vzbouřenecké Opuštěné do Undercity a prohlásila ho za své vlastní. Od usídlení se pracovali Opuštění na dokončení zvráceného bludiště katakomb, hrobek a kobkách, které Arthas načal. Obyvatelé města:
Nemrtví

Nachází se v:Tirisfal Glades
Stormwind - Ironforge - Darnassus - Orgrimmar - Thunder Bluff - The Undercity